Halep Keçisi Özellikleri

POSTED BY on Kas 19 under Halep Keçisi

Halep Keçisi Özellikleri

Halep keçisi Özellikleri:Halep keçileri bize Atalarımızdan miras kalmış kıymetine paha biçilemiyen çok değerli bir keçi ırkıdır.Hem etci bir ırk hemde sütcü bir keçi ırkıdır halepkeçisi.Yani simental ve montofon inekler gibi çift yönlü verim kabiliyeti olan kombine bir keçi türüdür.

Halep keçisi süt verimi 3-6 ltre bazı özel keçiler 7-8 lt süt verebilir.Şampiyon halep keçileri 12 lt süt verebilmektedir.Halep keçisinin süt kalitesi çok yüksektir.Halep keçi sütünden;3-5 lt den 1 kg. keçi peyniri çıkarHalep keçisi sütünden harika yoğurt ve tere yağ elde edilir.Halep keçisi özellikleri itibariyle çok uysal ve sevimli bir kombine verimli bir keçi ırkıdır.

Halep Keçisi ÖzellikleriHalep keçisi erkekleri 130-150 kg çanlı ağırlığa genelde ulaşır.Halep (şami) Keçileri  erkek çebiçleri günlük çanlı ağırlık artışları 220 -300 gr.dır.Bu yüksek çanlı ağırlık ve besi artışıyla,boer keçisine büyük fark atmıştır.Halep(şam) keçisi erkek çebiçlerinin etinde damak tadını bozacak sasılık ve koku olmaz.Halep kavurmasının tadına doyum olmaz.

Leave a Comment

If you would like to make a comment, please fill out the form below.

Name (gerekli)

Email (gerekli)

İnternet sitesi

Yorumlar

2 Comments so far
  1. ramazan Aralık 2, 2011 18:42

    slm ben 20 tane halep keçisi almak istiyorum

  2. torunoglu Nisan 12, 2012 15:04

    Dilediğiniz zaman buyurun gelin halep keçisi çiftliğimize satılık keçilerimizden size verilim.Torunoğlu Keçi Çiftliği 0555 9975075 Adana

Copyright 2011 © | Satılık Halep Keçisi | Sitemap